Opis artystów, których eksponaty będą licytowane na V Balu Charytatywnym "Otwartych Serc":
1. Anna Papiernik-Wojdyła "Red Pegas"
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, kierunek snycerstwo. Studiowała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego - dyplom u Prof. Doroty Jajko-Sankowskiej. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Brała udział w Międzynarodowych Wystawach Sztuki m.in w Słowacji, Japonii, Korei Południowej, Portugalii i Austrii. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.
2. Bogdan Samborski Wazon "Ptak"
Jest absolwentem ASP w Krakowie - wydziału rzeźby. Tworzy swoje prace w ceramice, kamieniu drewnie, brązie i emalii. Zajmuje się również medalierstwem. Uczestniczył w realizacji ołtarza i drogi krzyżowej w Nowym Targu - Kowańcu, w realizacji Drogi Różańcowej i pomnika Jana Pawła II w Ludźmierzu, w realizacji pomnika AK w Jaśle i pomnika poświęconego ofiarom września 1939 r. w Jaśle. Wykonał pomnik Katyń w Szeged na Węgrzech. Uczestniczył w wielu wystawach, sympozjach i plenerach rzeźbiarskich w kraju i za granicą.
3. Jerzy Figura "Wspomnienie Sanoka"
urodził się w 1957 r. w Nowej Soli. Maluje od kilku lat, chociaż umiejętności plastyczne posiada od zawsze. Warsztat malarski doskonalił w Klubie ODK "Puchatek" w Sanoku. Tematyka jego prac obejmuje: pejzaż, zabytkową architekturę Bieszczadów i miast pogranicza. Artysta tworzy także kompozycje abstrakcyjne. Stosuje różne techniki malarskie: akwarela, akryl, olej. Miał kilka wystaw indywidualnych (MDK Sanok, Galeria ?Pasaż? w Iwoniczu-Zdroju, Galeria "HOS" w Bardejowie na Słowacji), brał też udział w wystawach zbiorowych oraz przeglądach plastycznych organizowanych przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Czterokrotnie został zaproszony do udziału w Międzynarodowych Sympozjach Artystycznych, które odbywały się na Słowacji (Štrba - 2011, Hokovce - 2012, Brusno - 2013, Dudince - Hokovce - 2013). Jego obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych i galeriach organizatorów plenerów i sympozjów artystycznych.
4. Jolanta Kolędowska reprodukcja Gustav Klimt
Urodziła się 10 maja 1949 r. w Bielsku-Białej. W 1972 r. ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie uzyskując tytuł magistra rehabilitacji leczniczej. W l. 1972-2003 pracowała jako rehabilitantka w Sanatorium "Górnik" w Iwoniczu-Zdroju. Doświadczenia z pracy zawodowej zawarła w książce zatytułowanej "Ruch zapobiega bólom kręgosłupa", która miała trzy wydania (1979, 1983, 1987) w Państwowych Zakładach Wydawnictw Lekarskich, a w 1995 r. opublikowała ją również drukarnia "Hedom" Henryka Michny w Krośnie. Malarstwem zajmuje się amatorsko, od przejścia na emeryturę. Wykonuje kopie Gustava Klimta, kopie obrazów mistrzów holenderskich oraz akty kobiece. W jej dorobku artystycznym dominuje akt, martwa natura i pejzaż. Interesuje się literaturą, muzyką i sportem. Mieszka w Krośnie.
6. Nina Rostkowska "Krosno"
ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego na UMCS w Lublinie (dyplom uzyskała w pracowni profesora M. Stelmasika). Uprawia malarstwo olejne, grafikę i akwarelę. Swoje prace prezentowała na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Prace znajdują się: w muzeach w Michalowcach, Bardejowie (Słowacja), w Trincu (Czechy) oraz w wielu zbiorach prywatnych.
8. Magdalena Wyżykowska "Anioł Opatrzności"
Studiowała malarstwo w Instytucie Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie, dyplom uzyskała w pracowni prof. Stanisława Batrucha. Pracę artystyczną łączy z edukacją plastyczną dzieci i młodzieży w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie i Towarzystwie Przyjaciół Dzieci. Brała udział w kilkudziesięciu plenerach malarskich krajowych i międzynarodowych oraz licznych sympozjach i przeglądach artystycznych. Maluje nastrojowe pejzaże, martwe natury, kwiaty i kompozycje abstrakcyjne w technice olejnej, akwareli i pasteli. Od wielu lat uprawia malarstwo olejne na aksamicie. Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych: galeriach i muzeach oraz prywatnych w Polsce i za granicą: w Niemczech, Kanadzie, USA, Francji, Anglii, Holandii, Słowacji, Danii i Watykanie. Były prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Danii i na Słowacji. M. Wyżykowska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej (PSEP).
9. Jadwiga Maria Jarosiewicz "Portret Kobiety"
Urodziła się w Przemyślu Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Czesława Rzepińskiego oraz Podyplomowe Studium Scenografii pod kierunkiem prof. Andrzeja Kreutza Majewskiego.
Jako scenograf zadebiutowała już w czasie studiów projektując scenografię i kostiumy do opery "Wolny Strzelec" C.M Webera w Operze Krakowskiej w reżyserii Małgorzaty Dziewulskiej. Od tamtego czasu zrealizowała ponad 80 premier głównie w teatrach operowych w Polsce i za granicą.
Intensywne związki z teatrem nigdy nie przeszkodziły Jadwidze Marii Jarosiewicz uczestniczyć w życiu plastycznym. Wiodącym tematem jej malarstwa jest człowiek a szczególnie portret. Swoje prace malarskie i scenograficzne prezentowała na około 50 wystawach indywidualnych a także zbiorowych. Prace artystki znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce i na świecie.
10. Małgorzata Samborska "Madonna"
Ukończyła Liceum Konserwacji Zabytków w Krakowie. Jest absolwentką ASP w Krakowie- wydziału rzeźby w pracowni prof. Antoniego Hajdeckiego i w pracowni ceramiki Ludwiki Szemioth-Bursy. Zajmuje się realizacją rzeźby w ceramice, kamieniu, brązie, także malarstwem i konserwacją obrazów i rzeźby. Uczestniczyła w wielu wystawach i plenerach międzynarodowych w kraju i za granicą.
11. Małgorzata Twardzik-Wilk- "Nenufary"
w 1992 roku uzyskała dyplom w pracowni malarstwa prof. Mariana Stelmasika w Instytucie Wychowania Artystycznego na UMCS w Lublinie. Szereg jej prac znajduje się w zbiorach muzealnych i prywatnych w Polsce, Francji, Austrii, Słowacji, Niemczech i USA. Jest organizatorem, komisarzem i uczestnikiem międzynarodowych plenerów malarskich w Dukli i Chyrowej. Ważniejsze wystawy indywidualne miały miejsce na terenie Polski oraz na Węgrzech w Budapeszcie w 2010 r.
12. Adam Łyszczek " Martwa Natura Jarosławska z Kołem"
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Uprawia projektowanie architektoniczne, malarstwo i scenografię filmową. Udział w wielu wystawach malarstwa: indywidualnych i zbiorowych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.
15. Ryszard Kryński "Kwiaciarka"
Działalność artystyczną rozpoczął w 1976 r. Od 1995 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Uprawia malarstwo sztalugowe, olejne oraz rysunek groteskowy. Brał udział w ponad 100-tu wystawach indywidualnych i zbiorowych, Targach Sztuki oraz aukcjach charytatywnych w kraju i za granicą. Prace jego znajdują się w muzeach, galeriach i zbiorach prywatnych m.in. Australia, Austria, Belgia, Czechy, Francja, Holandia, Kanada, Kuwejt, Niemcy, Słowacja, Szwecja, USA, Węgry, Wielka Brytania.
Na przełomie roku 2014-15 Muzeum Podkarpackie w Krośnie zorganizowało mu Wystawę z okazji jubileuszu 40-lecia pracy twórczej. Otrzymał nagrodę Prezydenta miasta Krosna, wyróżniony odznaką zasłużony działacz kultury od Ministra RP. i wiele innych nagród i wyróżnień. Mieszka i tworzy w Krościenku Wyżnem k/Krosna.
18. Anna Brożyna jedwab "Archanioł"
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Projektuje i wykonuje oprawę plastyczną spektakli, widowisk i koncertów. Uprawia malarstwo na jedwabiu, tkactwo. Udział i wyróżnienia w wielu wystawach w kraju i za granicą.
22. Tsjomoloenga Wood - by Henry Dean
zaprojektowany w 2000 roku w szkle i poliestrze, w ciągłej sprzedaży, w wersji drewnianej projektu Manuel Ruiz Trillo miał swoją premierę na targach Maison & Object w Paryżu w sierpniu 2015. Model ten spotkał się z dużym zainteresowaniem projektantów wnętrz całego świata. Jako kontynuacja projektu, przy użyciu drewna powstał oryginalny wazon i patera z przeznaczeniem do dekoracji wnętrz, również projektem Manuel Ruiz Trillo. Firma Henry Dean z Belgii przekazała swoje wyroby fundacji Otwarty Serc za pośrednictwem Manuel Ruiz Trillo.
20. Andrius Kovelinas-"Szecherezada"
malarz, plakacista, rysownik, ukończył Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Kishinau na Litwie. Odbył wiele podróży artystycznych po całej Europie, zatrzymując się na dłużej w Irlandii, gdzie jest jego wystawa w The Green Gallery. Andrius wybrał fascynujący temat artystyczny jakim jest kobieta, piękna kobieta. Wystawiał swoje prace w licznych galeriach na całym świecie, w tym w rodzinnej Litwie, Rosji, Francji, Włoszech, Szwecji.
21. Kukułka Jan olej "Jaśliska"
Urodzony w Brzostku, mieszka w Jaśle. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Zawodowo zajmuje się reklamą wizualną, grafiką komputerową, fotografią, projektowaniem użytkowym oraz projektowaniem i wystrojem wnętrz. Członek założyciel stowarzyszenia jasielskich plastyków "Plaja". Uczestnik wielu plenerów krajowych i zagranicznych.
23. Anna Munia - "Krosno jak z bajki"
slawistka, dziennikarka radiowa i telewizyjna, malarka. Maluje od kilkunastu lat olejami, akrylami, akwarelami. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Wystawiała swoje prace indywidualnie w Krośnie, Sanoku, Jaśle, na Słowacji.
24. Marzena Rostkowska- "Martwa natura"
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie studiów podyplomowych Wydziału Scenografii, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Panstwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie. Zajmuje się grafiką użytkową, fotografią, filmem, ilustracją. Ma na swoim koncie 18 wystaw indywidualnych oraz uczestnictwo w 17 wystawach zbiorowych i plenerach międzynarodowych.