Podopieczny Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej

Grzegorz Niemczyk

Grzesiek to sympatyczny, młody człowiek, którego pasją jest muzyka i sport - przede wszystkim piłka nożna. Nie wiadomo jak dalej potoczy się nie tylko jego kariera sportowa, ale całe życie. W listopadzie 2011 roku zaczął bowiem mieć problemy ze zdrowiem. Zaczęło się od objawów zwykłego przeziębienia czyli kaszlu, bólów głowy, pleców oraz wieczornych dreszczy i stanów podgorączkowych. Kiedy leczenie antybiotykami pod kątem przeziębienia czy zapalenia zatok nie przynosiło pożądanych efektów, został skierowany do krośnieńskiego szpitala.

Tam wykryto powiększone węzły chłonne śródpiersia, więc chłopiec w trybie natychmiastowym trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego na krakowskim Prokocimiu. Na oddziale hematologii i onkologii dziecięcej wykryto u niego chorobę nowotworową ? chłoniaka Hodgkina, zwanego potocznie ziarnicą złośliwą.

W czasie pobytu w krakowskiej klinice, od grudnia 2011 roku do lipca 2012 roku otrzymał chemioterapię i radioterapię. Systematyczna kontrola potrwa przez najbliższe 5-6 lat od zakończenia leczenia.

Obecnie nowotwór jest w remisji, ale konieczna jest dalsza ścisła obserwacja lekarska w kierunku wznowy choroby, obecnych i późnych powikłań leczenia. U Grzesia rozpoznano też zespół Gilberta, który wymaga regularnego odżywiania i nawadniania organizmu oraz prowadzenia zdrowego trybu życia.

Leczenie, rehabilitacja i taki tryb życia Grześka oraz towarzyszących mu bliskich jest bardzo kosztowny.

Prosimy o przekazanie 1% podatku
Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej
Numer KRS 0000221146
Cel szczegółowy: Grzegorz Niemczyk

Wpłat można dokonywać również na konto fundacji
Bank Śląski O/Krosno nr. 58 1050 1458 1000 0022 8442 0169 z dopiskiem dla Grzegorza Niemczyka