Aktualności

Katalog eksponatów na VII Bal Charytatywny Otwartych Serc


Utworzono 16.01.2018 r.


Prezentujemy katalog eksponatów na VII Bal Charytatywny Fundacji Otwartych Serc oraz informacje o artystach, którzy przekazali swoje prace.

Anna Munia "Ptasia zemsta"

slawistka, dziennikarka radiowa i telewizyjna, malarka. Maluje od kilkunastu lat olejami, akrylami, akwarelami. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień.. Wystawiała swoje prace indywidualnie w Krośnie, Sanoku, Jaśle, na Słowacji..

Małgorzata Twardzik-Wilk "Kogut"

w 1992 roku uzyskała dyplom w pracowni malarstwa prof. Mariana Stelmasika w Instytucie Wychowania Artystycznego na UMCS w Lublinie. Szereg jej prac znajduje się w zbiorach muzealnych i prywatnych w Polsce, Francji, Austrii, Słowacji, Niemczech i USA.

Kukułka Jan olej "Kompozycja 1"

Jest Absolwentem jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Zawodowo zajmuje się reklamą wizualną, grafiką komputerową, fotografią, projektowaniem użytkowym oraz projektowaniem i wystrojem wnętrz. Uczestnik wielu plenerów krajowych i zagranicznych.

Małgorzata Samborska "Waza"

Ukończyła Liceum Konserwacji Zabytków w Krakowie, Jest absolwentką ASP w Krakowie- wydziału rzeźby w pracowni prof. Antoniego Hajdeckiego i w pracowni ceramiki Ludwiki Szemioth-Bursy. Zajmuje się realizacją rzeźby w ceramice, kamieniu, brązie, także malarstwem i konserwacją obrazów i rzeźby. Uczestniczyła w wielu wystawach i plenerach międzynarodowych w kraju i za granicą.

Bogdan Samborski "Misiu"

Jest absolwentem ASP w Krakowie- wydziału rzeźby. Tworzy swoje prace w ceramice, kamieniu drewnie, brązie i emalii. Zajmuje się również medalierstwem. Uczestniczył w realizacji Drogi Różańcowej i pomnika Jana Pawła II w Ludźmierzu, w realizacji pomnika AK w Jaśle i pomnika poświęconego ofiarom września 1939 r. w Jaśle. Wykonał pomnik Katyń w Szeged na Węgrzech. Uczestniczył w wielu wystawach, sympozjach i plenerach rzeźbiarskich w kraju i za granicą.

Natalia Fisher córka Małgorzaty i Bogdana Samborskich obraz "Bławaty"

Od kilku lat mieszka w Niemczech gdzie studiuje Zarzadzanie w Kulturze. W wolnych chwilach zajmuje się fotografią, tworzy dekoracje i w technice collage, maluje. Należy do grupy przyjaźni polsko-niemieckiej, gdzie angażuje się w wymianę kulturalną pomiędzy Polską a Niemcami.

Anna Papiernik-Wojdyła "BBH"

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, kierunek snycerstwo. Studiowała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego -dyplom u Prof. Doroty Jajko-Sankowskiej. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Brała udział w Międzynarodowych Wystawach Sztuki m.in w Słowacji, Japonii, Korei Południowej, Portugalii i Austrii. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

Anna Brożyna akwarela "Jasło"

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Projektuje i wykonuje oprawę plastyczną spektakli, widowisk i koncertów. Uprawia malarstwo, malarstwo na jedwabiu, tkactwo. Udział i wyróżnienia w wielu wystawach w kraju i za granicą.

Mieczysław Burda 1/ obraz "Pokusa" 2/ obraz "Nostalgia"

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Od 1980 roku zajmuje się malarstwem, grafiką. Reklamą wizualną oraz renowacją i malowaniem obiektów sakralnych. Jest członkiem- założycielem stowarzyszenia jasielskich plastyków ?Plaja? Wystawy indywidualne w galeriach w Jaśle, Iwoniczu Zdroju i Krakowie.

Barbara Józefowicz obraz "Dzwonek na przerwę"

Nauki pobierała w studiach artystycznych w Buenos Aires w Argentynie, Hawanie na Kubie oraz w Bogocie w Kolumbii. Maluje, tworzy witraże. Liczne wystawy w Ameryce Południowej, Kanadzie, USA oraz w Europie.

Bogdan Kozon ceramika "Taca"

Absolwent Państwowej Wyzszej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Stanisława Kortyki. Liczne indywidualne wystawy w Polsce i zagranicą - działa również w grupie artystycznej PLAJA- Plastycy Jasielscy.

Iga Brej-Kozon ceramika "Kapliczka"M

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego. Brała udział w wielu wystawach w kraju i zagranicą

Magdalena Florczyk obraz "Malwy malowane"

Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom uzyskała w pracowni malarstwa pod kierunkiem Stanisława Białogłowicza, tworzy głównie w technice malarstwa olejnego. Jej malarstwo artystka opisała jednym zdaniem: "Opowiadam o kwiatach swoim malarskim językiem i przechodzę katharsis, czuję się czysta, piękniejsza, prawdziwsza"

Witold Śliwiński - Rzeźba A-365

Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym, kierunek ? formy użytkowe, i wychowankiem znanego artysty rzeźbiarza Władysława Kandefera, ucznia Ksawerego Dunikowskiego. Po ukończeniu liceum był słuchaczem Studium Fotograficznego w Krośnie. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków ?Polska Sztuka Użytkowa? w Warszawie.

Na początku swojej twórczości zajmował się grafiką i rysunkiem, projektował także znaki graficzne dla firm oraz wykonywał aranżacje ekspozycji targowych. Kolejny etap to projektowanie i wykonawstwo artystycznych i użytkowych wyrobów ze skóry.

Od 1996 roku realizuje szklane wyroby użytkowe i unikatowe. Statuetki okolicznościowe oraz gadżety firmowe stanowią dla niego ważną część działalności a każdy temat jest inspiracją do tworzenia nowych rozwiązań.

Renata Pelczar - Pejzaż

Mieszkanka Korczyny, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom realizowała w pracowni rysunku pod kierunkiem prof. UR dr hab. Doroty Jajko Sankowskiej i obroniła z wyróżnieniem Dziekana Wydziału Sztuki prof. UR dr hab. Jerzego Kierskiego. Jej cykl rysunkowy zatytułowany ?Zwierciadło? otrzymał nominację do nagrody Jerzego Panka za najlepszy dyplom roku Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Najczęściej tworzy w technice olejnej, akwareli, pastelu olejnym, ołówku. Swoje prace prezentowała: w galerii Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, w Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie, w Muzeum Miejskim w Stropkovie na Słowacji, w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie, w galerii Transgranicznego Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli, w galerii Dworku gen. Stanisława Szeptyckiego w Korczynie. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Od początku istnienia miesięcznika ?Prządki?, wydawanego przez gminę Korczyna pracuje w jego zespole redakcyjnym, wykonuje ilustracje i pisze artykuły poświęcone ludziom artystycznie utalentowanym. Od 2013r. jest członkiem Rady Programowej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Korczynie. Za swoją działalność społeczną i kulturalną uhonorowana została medalem ?Zasłużony działacz kultury?, nadanym przez Ministra Kultury Rzeczypospolitej Polskiej Waldemara Dąbrowskiego w 2005r. Obraz przekazany na licytację prezentowany był w Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie w 2016r. w ramach I Pleneru Malarskiego "Magurskie klimaty" w Hucie Polańskiej. Marlena Makiel-Hędrzak prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego napisała o nim w swojej recenzji: rozbudowanej, wysmakowanej gamie barw i luministycznych niuansów obrazu otwiera się krajobraz pamięci, obecny w nim żywioł malarski zachowuje świeżość powidoku i zachwytu.

Bartłomiej Sobutka - lekarz urolog, pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie. W wolnych chwilach zajmuje się malarstwem.

Izabela Zatorska - fotografie z przygotowań i wyprawy na "Elbrus"

Izabela Zatorska to najlepsza w historii polska biegaczka górska, wbiegła na Elbrus (5642 m n.p.m.), najwyższą górę Kaukazu i Rosji. Morderczą trasę Elbrus Race pokonała w czasie 5 godzin i 40 sekund.

Jolanta Kolendowska "Oczekiwanie" obraz inspirowany malarstwem Gustawa Klimta

Urodziła się 10 maja 1949 r. w Bielsku-Białej. W 1972 r. ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie uzyskując tytuł magistra rehabilitacji leczniczej. W l. 1972-2003 pracowała jako rehabilitantka w Sanatorium ?Górnik? w Iwoniczu-Zdroju. Doświadczenia z pracy zawodowej zawarła w książce zatytułowanej ?Ruch zapobiega bólom kręgosłupa?, która miała trzy wydania (1979, 1983, 1987) w Państwowych Zakładach Wydawnictw Lekarskich, a w 1995 r. opublikowała ją również drukarnia "Hedom" Henryka Michny w Krośnie. Malarstwem zajmuje się amatorsko, od przejścia na emeryturę. Wykonuje kopie Gustava Klimta, kopie obrazów mistrzów holenderskich oraz akty kobiece. W jej dorobku artystycznym dominuje akt, martwa natura i pejzaż. Interesuje się literaturą, muzyką i sportem.

Anna Siwiec "Kwiaty" Hortensje.

Lekarz gastrolog, pracuje w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie. W wolnych chwilach zajmuje się malarstwem.

Ryszard Kryński - Mam talent

Ryszard Kryński urodził się w 1950 r. w Krośnie. Swoją działalność artystyczną rozpoczął w 1976 r., a w 1985 r. otrzymał uprawnienia artysty malarza Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie. Do Związku Polskich Artystów Plastyków należy od 1995 r. Swoje prace prezentował na ponad stu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Chętnie uczestniczy w aukcjach charytatywnych. Uprawia malarstwo olejne i rysunek. Historia sztuki, muzyka i literatura są dla niego niewyczerpanym źródłem inspiracji. Technika jego prac jest niezwykle pracochłonna, maluje gładko, posługuje się barwą i światłocieniem, za pomocą laserunków uzyskuje ciekawe efekty malarskie. Każdy jego obraz zaskakuje inaczej, prowadzi dialog przeszłości z teraźniejszością, realności z żartem. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów i galerii w Polsce i za granicą oraz w kolekcjach prywatnych w Australii, Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Holandii, Kanadzie, Kuwejcie, w Niemczech, Polsce, Słowacji, Szwecji, USA, na Węgrzech, we Włoszech i Wielkiej Brytanii.

Magdalena Wyżykowska-Figura - obraz Kraków Nocą 2018

Studiowała malarstwo w Instytucie Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie, dyplom uzyskała w pracowni prof. Stanisława Batrucha. Pracę artystyczną łączy z edukacją plastyczną dzieci i młodzieży w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie i Towarzystwie Przyjaciół Dzieci. Chętnie wspiera swoimi obrazami charytatywną działalność fundacji i organizacji na rzecz potrzebujących, osób starszych i dzieci. Brała udział w kilkudziesięciu plenerach malarskich krajowych i międzynarodowych oraz licznych sympozjach i przeglądach artystycznych. Maluje nastrojowe pejzaże, martwe natury, kwiaty i kompozycje abstrakcyjne w technice olejnej, akwareli i pasteli. Absorbuje ją również tkanina artystyczna ? gobelin, makrama oraz artystyczne zdobienie szkła. Od wielu lat uprawia malarstwo olejne na aksamicie. Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych: galeriach i muzeach oraz prywatnych w Polsce i za granicą: w Niemczech, Kanadzie, USA, Francji, Anglii, Holandii, Słowacji, Danii i Watykanie. Były prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Danii i na Słowacji. M. Wyżykowska jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej (PSEP)

Jerzy Figura - obraz Krosno Panorama 2018

Urodził się w 1957 r. w Nowej Soli. Maluje od kilku lat, chociaż umiejętności plastyczne posiada od zawsze. Malarstwo jest jego pasją, którą umiejętnie łączy z trudną i odpowiedzialną pracą zawodową. Warsztat malarski doskonalił w Klubie ODK ?Puchatek? w Sanoku. Tematyka jego prac obejmuje: pejzaż, zabytkową architekturę Bieszczadów i miast pogranicza. Artysta tworzy także kompozycje abstrakcyjne. Stosuje różne techniki malarskie: akwarela, akryl, olej. Miał kilka wystaw indywidualnych (MDK Sanok, Galeria "Pasaż" w Iwoniczu-Zdroju, Galeria "HOS" w Bardejowie na Słowacji), brał też udział w wystawach zbiorowych oraz przeglądach plastycznych organizowanych przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Uczestniczył w międzynarodowych plenerach malarskich: w Sanoku, Iwoniczu-Zdroju, Rymanowie-Zdroju, Tyrawie Solnej, Miszkolcu. Czterokrotnie został zaproszony do udziału w Międzynarodowych Sympozjach Artystycznych, które odbywały się na Słowacji (Štrba ? 2011, Hokovce ? 2012, Brusno ? 2013, Dudince ? Hokovce ? 2013). Jego obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych i galeriach organizatorów plenerów i sympozjów artystycznych.

Agnieszka Kolendowska-Weryńska - obraz Malwy.

Ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Edukację Artystyczną w zakresie Sztuk Plastycznych specjalizacja - projektowanie graficzne. Wcześniej ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych specjalizacja - snycerka

Musical "Les Misérables" światowej sławy musical Claude`a-Michela Schönberga i Alaina Boublila ? jest adaptacją ?Nędzników?, arcydzieła Wiktora Hugo. Musical reżyseruje Zbigniew Macias, dyrektor artystyczny łódzkiej sceny. Kierownictwo muzyczne sprawuje Michał Kocimski, scenografię przygotował Grzegorz Policiński, kostiumy ? Zuzanna Markiewicz, a choreografię ? Emil Wesołowski. Obsada przedstawienia: w rolę Jeana Valjeana wcielą się Marcin Jajkiewicz i Jakub Wocial; Javerta ? Tomasz Rak, Paweł Erdman, Piotr Płuska; Fantine ? Katarzyna Łaska, Agnieszka Przekupień; Eponine ? Sylwia Frączek, Justyna Kopiszka; Cosette ? Joanna Jakubas, Emilia Klimczak, Ewa Spanowska; Mariusa ? Michał Dudkowski, Mariusz Adam Ruta, Marcin Wortmann; Enjolrasa ? Kamil Dominiak, Piotr Płuska, Łukasz Zagrobelny; Thenardiera ? Mateusz Deskiewicz, Piotr Kowalczyk i Mme Thenardier ? Agnieszka Gabrysiak, Beata Olga Kowalska. Musical został nominowany do plebiscytu Energii Kultury. http://tvtoya.pl/energia_kultury

Karnet VIP na mecze koszykówki wraz z zestawem gadżetów

Koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego

Jubileuszowa piłka z podpisami szczypiornistów drużyny Lokomotiv Harków z okazji 40-lecia klubu

Zestaw oryginalnej ceramiki wykonanej we włoskiej manufakturze w Gualdo Tadino z certyfikatem potwierdzającym autentyczność

Kolacja z Prezydentem Miasta Krosna

Lota Balonem podczas XIX Górskich Zawodowych Balonowych W Krośnie

Kubki z autografami dziennikarzy z Radia ZET.