Aktualności

Solińskie Żywioły i Pasje 2021


Utworzono 18.05.2021 r.


"Maniactwo do gór czy do jakichkolwiek innych zjawisk przyrody niesie człowieka bez widocznej na pozór przyczyny i wydobywa z niego energię i wytrzymałość, jakiej w innym wypadku nie zwykł okazywać."
Stanisław Witkiewicz, "Na przełęczy."

Dzikość Bieszczadów przeplata się z ich pięknem, przestrzenią, poczuciem wolności. Odnajdzie się tam spokój i naładuje pozytywną energią. Tylko w tym miejscu niebo jest tak ciemne, że można zobaczyć bezkres gwieździstego nieba oraz popływać w największym sztucznym zbiorniku wodnym w Polsce. Dwa przeciwstawne żywioły - woda i powietrze rokrocznie ściągają do Polańczyka na Wyspę Energetyka nad jeziorem Solińskim pasjonatów żeglarstwa i lotnictwa. Tak będzie i tym razem za sprawą "Solińskich Żywiołów i Pasji", które powracają po dwuletniej przerwie po raz XXIII w dniach 3-6 czerwca, czyli zaraz w rozpoczynający letni miesiąc długi weekend.

To cykliczne wydarzenie organizowane jest od 1996 roku. Wpierw przez pomysłodawczynię i inicjatorkę tego przedsięwzięcia Bogusławę Nykiel- Ostrowską, krośniankę, dziennikarkę Magazynu Lotniczego Skrzydlata Polska, będącą wielokrotnie wyróżnianą prestiżowymi odznaczeniami za działalność na rzecz integracji środowiska lotniczego oraz promowania swojego miasta i regionu a następnie po Jej śmierci przez Fundację Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej z siedzibą w Krośnie utworzoną przez rodzinę i przyjaciół Zmarłej kontynuując jej dzieło.

Przez pierwszych 19 lat impreza nosiła nazwę "Dwa Żywioły, Dwie Pasje". Od 2014 roku zmieniono nazwę na "Solińskie Żywioły i Pasje". Rokroczne na wydarzeniu z wielką przyjemnością gościmy osoby wpierające społeczną działalność Fundacji, sponsorów imprez organizowanych przez Fundację oraz osoby ze środowiska lotniczego. Podczas trwania imprezy odbywają się w żywiole wody - regaty, natomiast w żywiole powietrza jest możliwość podziwiania pięknych bieszczadzkich krajobrazów dzięki możliwości lotu balonem na uwięzi. Dodatkowo organizatorzy zapewniają gościom wiele różnorodnych atrakcji, takich jak wyjście na bieszczadzkie szlaki, rejs statkiem po jeziorze Solińskim, zwiedzanie solińskiej zapory, koncerty, kabarety, ogniska, zabawy integracyjne dla dzieci i wiele innych.

Zapraszamy do odwiedzenia fotorelacji z imprezy, która ukaże się na naszej stronie internetowej.

Marta Grodecka
Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel - Ostrowskiej