Jak zostać podopiecznym Fundacji?

Zawarcie porozumienia pomocowego

W celu uzyskania dofinansowania należy zwrócić się z wnioskiem na piśmie do Zarządu Fundacji. Fundacja rozpatruje wyłącznie te wnioski, które zawierają udokumentowany stanu zdrowia oraz związanych z tym potrzeb.

Często zadawane pytania

Na tej stronie znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat funkcjonowania Fundacji oraz zasad otrzymania pomocy. Dla Państwa wygody publikujemy je w podziale na zagadnienia. Zakładkę będziemy uzupełniać o kolejne treści.

Czy Fundacja świadczy pomoc jednorazowo?

Fundacja świadczy pomoc jednorazowo lub każdorazowo (np. przy pokryciu kosztów operacji) po przedłożeniu dokumentacji potwierdzającej.

Czy można być podopiecznym innej Fundacji w tym samym momencie?

Wnioskujący o pomoc nie może być podopiecznym innej fundacji.

Czy likwidacja barier architektonicznych w miejscu zamieszkania może być objęta pomocą Fundacji?

Tak, tego typu rodzaj pomocy może być udzielany przez Fundację.

Jak długo trzeba czekać na ewentualną pomoc z Fundacji?

Wnioski o pomoc rozpatrywane są najszybciej jak to możliwe. Z reguły od tygodnia do dwóch tygodni.