Aktualności tegoroczne

Na czasie!

Krosno organizatorem Balonowych Mistrzostw Świata w 2026 roku!

Utworzono 17.03.2024 r.

Federation Aeronautique Internationale /World Air Sports Federation/ obradująca w dniach 13-16 marca 2024 r. w Lozannie, w Szwajcarii wybrała Krosno jako organizatora 26 Balonowych Mistrzostw Świata w 2026 roku! To gigantyczne sportowe wydarzenie, o wymiarze ogólnoświatowym odbędzie się we wrześniu 2026 roku. Zawody najwyższej światowej rangi po raz pierwszy zostaną rozegrane w Polsce - w Krośnie! Organizator zawodów - Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej ze wsparciem Krosno Miasto Szkła spodziewa się nawet ponad 100 najlepszych załóg z całego świata. Dziękujemy za zaufanie jakim obdarzyła nasze miasto Komisja Balonowa FAI. Dziękujemy także za wsparcie Witoldowi Filusowi -pilotowi krośnieńskiego balonu i Arkadiuszowi Iwańskiemu - przedstawicielowi Komisji Balonowej Aeroklubu Polskiego, którzy reprezentowali Fundację podczas zjazdu delegatów z całego świata.

Pozostałe wiadomości

16.10.2023 r.