Aktualności

Tegoroczna majówka bez balonów na krośnieńskim niebie


Utworzono 30.04.2020 r.


Majowy długi weekend wszystkim nam kojarzy się nieodzownie z balonami majestatycznie sunącymi po niebie Krosna i powiatu. Jest to czas odpoczynku, spotkań w gronie rodziny i znajomych w towarzystwie Górskich Zawodów Balonowych. Od ponad 20 lat Krosno gości najlepszych pilotów z kraju i za granicy organizując rywalizację na bardzo wysokim poziomie.

Niestety w tym roku z powodu pandemii koronawirusa nasze ukochane zawody nie odbędą się w typowym dla siebie terminie. Tęskniąc za charakterystycznym szumem ?płynących? balonów, sportową rywalizacją i mnóstwem innych balonowych atrakcji przypominamy kilka migawek i wspomnień z poprzednich zawodów.


Krośnieńska załoga dowodzona przez Witolda Filusa nisko przelatująca nad Korczyną / fot. Julia Czekańska


Ubiegłoroczny start balonów / fot. Julia Czekańska


Krośnieńska drużyna podczas nocnego pokazu balonów / fot. Piotr Kuliga


Balony nad krośnieńskim niebem / fot. Krzysztof Dubis

Zwycięzcą ubiegłorocznych - XX Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie został Arkadiusz Iwański z Aeroklubu Włocławskiego. W 19 konkurencjach zdobył 14359 pkt. Drugie miejsce zajął Mateusz Rękas z Mościckiego Klubu Balonowego, a trzecie Rimas Kostiuškevičius z Marijampole. Załogi z Krosna - Witold Filus (Krosno Ballon Team) na 7 miejscu, Kacper Pudło (Cellfast) na miejscu 24.


Podium ubiegłorocznych zawodów ? Arkadiusz Iwański, Mateusz Rękas oraz Rimas Kostiuškevičius.

Ciekawostka - teledysk do piosenki Dister - "Muszę lecieć" feat. Wiktor z WWA został nagrany na krośnieńskim lotnisku podczas Górskich Zawodów Balonowych, poniżej przypominamy ten materiał:Zobacz galerię zdjęć z ostatnich lat: