Jarmark Bożonarodzeniowy "Kupuję, bo krośnieńskie"

Utworzono 29.12.2022 r.

W niedzielę 4 grudnia na krośnieńskim rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy "Kupuję, bo krośnieńskie", który został połączony z Otwartym Dniem Wolontariatu (oficjalnie obchodzonym 5 grudnia).. Organizacje pozarządowe utworzyły miasteczko na środku płyty rynku, w którym czekały na odwiedzających animacje, konkursy z nagrodami oraz stoiska tematyczne.Fundacji Otwartych Serc nie mogło tam zabraknąć! Jarmark rozpoczął się o godzinie 14:00 a zakończył o 19:00 i pomimo przeszywającego chłodu oraz meczu naszej reprezentacji w piłce nożnej w związku z Mistrzostwami Świata w Katarze, krośnianie tłumnie całymi rodzinami przybywali na krośnieński rynek.

Na naszym stoisku można było porozmawiać na temat działalności Fundacji, jej historii oraz celów jak i zapoznać się z broszurami informacyjnymi o transplantologii oraz jak zostać dawcą szpiku. Fundacja Otwartych Serc jako główny organizator Górskich Zawodów Balonowych przygotowała dla odwiedzających nasze stoisko czerwone baloniki w kształcie serca napełnione helem wraz z naklejkami z logo Fundacji, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych.

Balonowe serca rozeszły się tak szybko, jak świeże bułeczki wywołując radość na twarzach obdarowanych. Współorganizatorami wydarzenia byli lokalni przedsiębiorcy z grupy "Kupuję, bo krośnieńskie", Unia Przedsiębiorczych, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Karpacka Państwowa Uczelnia, wolontariusze z organizacji pozarządowych oraz Urząd Miasta Krosna.