Podopieczny Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej

Ewa Kamińska

Nazywam się Ewa Kamińska. W 2012 roku wykryto u mnie guza mózgu (astrocytoma GII wg WHO). Od tamtego czasu choruję również na padaczkę W grudniu 2012 roku miałam radioterapię. Przez kilka lat żyłam nadzieją, że radioterapia całkowicie zatrzyma rozwój nowotworu. W 2014 roku zaczęły pojawiać się pierwsze objawy wskazujące rozrost (Glioblastoma IV wg WHO). W grudniu 2015 trafiłam do Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie celem usunięcia nowotworu.

Guz znajduje się zbyt blisko ważnych ośrodków ruchu i wzroku. Kierując się położeniem nowotworu oraz faktem, iż zaczął naciekać i uciskać, podjęłam decyzję o częściowym usunięciu guza. W chwili obecnej jetem w trakcie chemioterapii, równolegle zacznę również leczenie u prof. Vogla w Berlinie preparatem Laif 900. Z powodu trudnej sytuacji materialnej nie jestem w stanie pokryć w pełni samodzielnie kosztów leczenia dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do ludzi dobrej woli.

Aktualizacja marzec 2017

Na dzień dzisiejszy nadal pozostaję pod opieką zarówno Dr Vogla z Berlina, jak i naszych krajowych neurochirurgów i chemio-terapeutów. Nadal kontynuuję terapię preparatem Laif 900 w dawce 4 tabl 3 razy dziennie. W czerwcu 2016 roku nastąpiła poprawa natomiast już w dniu 30 stycznia przywieziono mnie na oddział neurologiczny z niedowładem nerwu VII, niedowidzeniem połowiczym. Guz urósł i obecnie osiągnął rozmiar 15 x 28 x35 mm. Ponieważ jest obrzęk zażywam duże ilości sterydów. Ze względu na chemioterapię staram się wzmocnić organizm, zdrowo się odżywiać. Niestety nie przyznano mi świadczenia rentowego czekam na decyzję ze strony ZUS. Niewładna ręka i noga z lewej strony sprawiają że nie mam możliwości normalnie funkcjonować bez pomocy innych osób.

Prosimy o przekazanie 1% podatku
Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej
Numer KRS 0000221146
Cel szczegółowy: Ewa Kamińska

Wpłat można dokonywać również na konto fundacji
Bank Śląski O/Krosno nr. 58 1050 1458 1000 0022 8442 0169 z dopiskiem dla Ewy Kamińskiej